سرویس فکس اینترنتی FAX.IR چیست؟
«ارسال و دریافت فکس بدون نیاز به دستگاه فکس، خط تلفن و نصب نرم‌افزار»در این سرویس به شما یک شماره فکس اختصاصی تخصیص داده می شود. تمامی فکس های ارسالی به این شماره بصورت فایل PDF در ایمیل شخصی (سازمانی) شما و در صورت تمایل یک نسخه از آن در قسمت بایگانی حساب کاربریتان در سایت FAX.IR ذخیره می شود. جهت اطلاع رسانی بابت دریافت فکس نیز یک SMS به شماره موبایل شما با متن "دریافت فکس جدید از شماره ..." از سایت FAX.IR ارسال می گردد. شما می توانید شماره فکس فعلی خود را نیز به این شماره اختصاصی divert کرده و نیازی به اعلام مجدد شماره جدید خود نداشته باشید.

جهت ارسال فکس، شما می توانید با ورود به حساب کاربریتان در سایت FAX.IR و انتخاب گزینه ارسال فکس، متن دلخواه خود را نوشته و یا فایل PDF، WORD، EXCEL و غیره را بارگذاری کرده و به شماره فکس (های) مورد نظر ارسال نمایید. جهت اطلاع رسانی از وضعیت ارسال فکس، SMS و ایمیلی از سایت برای شما ارسال و وضعیت را اعلام می نماید. وضعیت ممکن است "ارسال موفق"، "ارسال ناموفق به علت اشغالی خط" و یا "ارسال ناموفق به علت عدم وجود دستگاه فکس در مقصد" باشد.

بطور خلاصه می توان فرض کرد، که این سرویس مانند ایمیل gmail و یا yahoo شما می باشد که ورودی از دستگاه فکس و خروجی به دستگاه فکس را دارا می باشد و بدین ترتیب امکان ارسال و یا دریافت فکس را در هر مکان، در هر زمان و با هر دستگاه متصل به اینترنت (مانند کامپیوتر، موبایل های هوشمند و ...) بدون نیاز به نصب نرم افزار و سرور، مقدور می سازد. شما هیچگونه هزینه ای بابت مخابرات، شماره فکس، دستگاه فکس و غیره نداده و تنها اشتراک ماهیانه پرداخت می نمایید. (جزییات قیمت این سرویس در قسمت "تعرفه ها" موجود می باشد.)


FAX.IR کیست؟

معرفی شرکت


توسعه FAX.IR در لابراتوار افرانت توسط شرکت توسعه ارتباطات آتریسا (وابسته به افرانت) انجام شده و ارائه این سرویس به عنوان اولین سرویس پردازش ابری در کشور از طریق دیتا سنتر cloud صورت می گیرد. دیتاسنتر افرانت دارنده گواهینامه بین‌المللی (ISMS (ISO 27001 برای مدیریت امنیت اطلاعات از شرکت IMQ ایتالیا می‌باشد. این گواهینامه موجب حصول اطمینان از رعایت محرمانگی اطلاعات و حریم شخصی مشتریان مطابق با استاندارد بین المللی است همچنین برای بالا بردن بیشتر امنیت تبادل اطلاعات، سایت FAX.IR گواهی (SSL (Secure Socket Layer خریداری کرده و در تبادل اطلاعات خود استفاده می کند.

دیتاسنتر افرانت برای مدیریت و ارتقا کیفیت نیز دارای گواهینامه ISO 9001 از شرکت IMQ ایتالیا می‌باشد.

این استاندارد ها بصورت سالیانه توسط شرکت های مورد تائید ISO ممیزی می شوند تا از حفظ و نگهداری و بهبود آنها اطمینان حاصل گردد.

همچنین با توجه به الحاقیه آیین‌نامه اجرایی ضوابط لازم برای صدور پروانه کسب فروشگاه‌های الکترونیکی (تبصره ۱ ماده ۱۲ قانون نظام صنفی) FAX.IR نماد اعتماد الکترونیکی از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی کسب کرده است.

امنیت اطلاعات در سیستم FAX.IR
  امنیت اطلاعات

 • جهت بالا بردن بیشتر امنیت تبادل اطلاعات سایت FAX.IR گواهی (SSL (Secure Socket Layer خریداری نموده و تمامی اطلاعات خود را با AES-256 bit رمزنگاری می کند.

 • هنگام انجام عملیات خرید شما به درگاه بانک ها هدایت شده و هیچگونه اطلاعاتی از جزییات حساب بانکی شما در پایگاه داده FAX.IR ذخیره نمی شود.

 • در صورت تمایل امکان ذخیره نشدن فکس های شما در FAX.IR وجود دارد و تنها این سرویس فکس ها را به ایمیل شخصی شما هدایت می کند. با فعال سازی این قابلیت فکس های ارسالی نیز در FAX.IR ذخیره نشده و تنها یک کپی از آن به ایمیل شما ارسال می گردد.

 • تمامی اطلاعات ذخیره شده دارای نسخ پشتیبان (backup) می باشند و در صورت وجود حادثه ای امکان بازیابی اطلاعات وجود دارد.

 • استفاده از این سرویس برای اطلاعات غیر طبقه بندی شده می باشد و توصیه به عدم استفاده برای ارسال اطلاعات محرمانه می شود.

  معماری سیستم

 • برای پایداری سرویس، از معماری چند لایه ای (n-tier architecture) و Firewall های پیشرفته استفاده می شود.

  امنیت فیزیکی

 • تمامی تجهیزات در دیتاسنتر افرانت میزبانی می شوند. این دیتاسنتر از طریق فیبر نوری به شرکت زیر ساخت ایران، مخابرات ایران، شبکه فیبر نوری سازمان کنترل ترافیک تهران (TTCC) و شبکه فیبر نوری صداوسیما (IRIB) متصل است، که این امر پایداری سرویس های این شرکت را به میزان قابل توجهی افزایش داده است. تجهیزاتی از قبیل ژنراتور دیزلی، CHP و UPS پایداری برق را نیز تضمین می کند.

 • با توجه به داشتن گواهینامه ISO 27001 از شرکت بین المللی IMQ در دیتاسنتر و ممیزی سالیانه آن، الزاماتی از جمله کنترل تردد در دیتاسنتر توسط حراست و دستگاه های biometric، ضبط و نگهداری تردد توسط دوربین های مدار بسته و حضور 24 ساعته تیم پشتیبانی انجام می گیرد که امنیت فیزیکی و پایداری سرورها و تجهیزات را می تواند به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

قابلیت‌ها
قابلیت‌های جدید
 • بهینه سازی اسناد جهت ارسال به فکس
  در حالت بهینه سازی، اسناد شما به کمک سیستم پردازش تصویر ما برای ارسال به فکس بهینه شده و لذا در زمان بسیار کمتر و کیفیت بسیار بالاتر ارسال می گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر به قسمت "بهینه سازی اسناد" مراجعه نمایید.

 • نرم‌افزار موبايل
  ارسال و دریافت فکس از طریق نرم‌افزار موبایل امکان‌پذیر می‌باشد اين نرم‌افزار با سیستم‌عامل‌های iOS و اندروید سازگار است. برای کسب اطلاعات بیشتر به قسمت "موبایل"مراجعه نمایید.

 • دفترچه تلفن
  با استفاده از این قابلیت امکان ذخیره‌سازی مخاطبین و گروه‌بندی آنها به شکل دلخواه وجود دارد. برای بازیابی این اسامی و گروه‌ها نیز کافیست به بخش ارسال مراجعه کرده و تنها با نوشتن نام مربوطه و یا افزودن شماره فکس از دفترچه تلفن به ارسال فکس بپردازید. برای کسب اطلاعات بیشتر به قسمت "دفترچه تلفن" مراجعه نمایید.

 • امضا بر فراز ابرها
  امکان تائید و امضای اسناد و یا پر کردن فرم‌های اداری (در هر قالبی از جمله JPG ،TIF ،PDF ،WORD و غیره) تماما بر روی بستر کلود (cloud) مقدور می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر به قسمت "امضا بر فراز ابرها" مراجعه نمایید.

 • ارسال به تلفکس
  با فعال‌سازی این قابلیت (در قسمت ارسال فکس)، پس از برقراری ارتباط با مقصد، ابتدا متنی برای اطلاع از درخواست ارسال فکس گویش شده و پس از زدن کلید استارت فکس ارسال می‌گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر به قسمت "راهنمای ارسال فکس" مراجعه کنید.

 • انتخاب فرمت خروجی
  فرمت فکس‌های بایگانی و ایمیل شده قابل تغییر می‌باشد. (در قالب PDF و TIFF)
کلیه قابلیت‌ها
 • عدم نیاز به دستگاه فکس، خط تلفن و نصب نرم‌افزار
  بدون نیاز به دستگاه فکس، خط تلفن و هرگونه سخت افزار و یا نرم افزاری، تنها از طریق وب سایت امکان ارسال و یا دریافت فکس ممکن می باشد.

 • شماره تلفن اختصاصی
  هر کاربر پس از عضویت، شماره اختصاصی هشت رقمی با پیش شماره 021 خود را دارا می شود.

 • فعال سازی آنی
  با اتمام فرآیند خرید، شماره فکس و حساب کاربری شما در کمتر از یک دقیقه راه اندازی و فعال می گردد.

 • همیشه روشن
  شماره اختصاصی هر کاربر بصورت 24 ساعته در کلیه روزهای سال در وضعیت دریافت فکس می باشد.

 • در قالب ایمیل و تحت وب
  تمامی فکس ها به حساب FAX.IR کاربر و در صورت درخواست مشترک به ایمیل شخصی وی مانند gmail، yahoo و ... ارسال می گردد. ارسال فکس نیز با انتخاب ارسال فکس در حساب FAX.IR شما با نوشتن متن مورد نظر و یا بارگذاری فایل در قالب JPG، WORD، PDF و ... به راحتی به هر شماره فکس در داخل و یا خارج از کشور مقدور می باشد.
  امکان reply و یا forward کردن فکس‌های بایگانی شده به هر شماره فکس دیگری نیز موجود می‌باشد.

 • اختصاصی و امن
  تمامی فکس ها به ایمیل شخصی (سازمانی) شما بصورت کاملا امن ارسال می گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با امنیت FAX.IR به قسمت "امنیت اطلاعات" مراجعه نمایید.

 • اطلاع‌رسانی در قالب SMS و ایمیل
  اعلام دریافت فکس و تائیدیه ارسال فکس توسط SMS و ایمیل

 • ذخیره سازی فکس ها
  تمامی فکس های ارسالی و دریافتی در بخش بایگانی ذخیره شده و قابلیت بازیابی آن به راحتی مقدور می باشد.

 • تنظیم Caller ID
  امکان تنظیم نام ارسال کننده (Caller ID) چاپ شده در بالای هر صفحه فکس ارسالی موجود می باشد.

 • ارسال فکس های انبوه
  هر کاربر می تواند یک فکس را بصورت انبوه به چندین نفر ارسال و تاییدیه آن را دریافت نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر به قسمت " راهنمای ارسال فکس" مراجعه کنید.

 • صرفه‌جویی در هزینه
  هر کاربر می تواند فکس را بدون نیاز به کاغذ دریافت، برای دیگران ارسال و یا در سیستم خود ذخیره نماید.

 • شارژ آسان
  هر کاربر می تواند به آسانی از طریق سیستم بانکداری در سایت FAX.IR حساب خود را شارژ و تمدید نماید.

 • سیستم گزارش‌گیری
  هر کاربر می‌تواند تاریخچه فکس‌های ارسالی و دریافتی خود، وضعیت حساب و ... را در FAX.IR مشاهده نماید.

 • مشتریان سازمانی
  امکان خرید چندین شماره فکس برای واحدهای مختلف، مدیریت متمرکز و بایگانی یکجای آنها مقدور می‌باشد.

 • ارسال فکس به شماره‌های داخلی
  امکان ارسال فکس به شماره‌هایی که داخلی دارند مانند 8978 داخلی 3 مقدور می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر به قسمت "راهنمای ارسال فکس" مراجعه کنید.

 • ارسال مجدد فکس‌های ارسالی ناموفق
  در صورت فعال‌سازی این قابلیت فکس های ارسالی ناموفق چندین بار در بازه های زمانی مختلف مجدداً ارسال می‌گردد.

 • ارسال فکس بر اساس برنامه زمانبندی
  امکان ارسال فکس بر اساس تاریخ و ساعت برنامه‌ریزی شده توسط کاربر مقدور می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر به قسمت "راهنمای ارسال فکس" مراجعه کنید.

 • سازگاری با iOS و Android
  برای ارسال فکس از طریق موبایل iPhone ، iPad و گوشی‌های دارای سیستم‌عامل Android می‌توانید فایل‌های موجود در گوشی خود را بارگذاری کرده و حتی با داشتن سیستم‌عامل iOS 6 در همان لحظه از متنی عکس گرفته و ارسال نمایید.

تعرفه ها
انواع سرویس
 • رایگان ساده پیشرفته سازمانی
 • 0 تومان / ماهیانه 10,000 تومان / ماهیانه 20,000 تومان / ماهیانه شروع از 30,000 تومان / ماهیانه
تعداد صفحه ارسال و یا دریافت رایگان در ماه
10
150
400
1,000 به بالا
هزینه هر صفحه ارسال و یا دریافت مازاد
100 تومان
70 تومان
50 تومان
-
قابلیت ارسال فکس
قابلیت دریافت فکس
شماره فکس اختصاصی*
شروع از 5 شماره
دفترچه تلفن
امضای مستندات
سازگار با نرم‌افزار موبایل
چندین شماره با مدیریت واحد
کنترل ورودی و خروجی فکس‌ها توسط مدیریت
 • تمامی قیمت های اعلامی بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده می باشد.
 • در صورتی که تمایل به شماره فکس انتخابی** داشته باشید، هزینه آن یک بار در هنگام ثبت نام به مبلغ 60,000 تومان بوده و شماره فکس های طلایی (شماره های رند) بنا به میزان رند بودنشان دارای نرخ های متفاوتی می باشند.
 • شیوه محاسبه هزینه ارسال فکس با توجه به شماره فکس مقصد و مدت زمان ارسال متفاوت می‌باشد. برای دریافت جزئیات به صفحه "نرخ ارسال فکس" مراجعه فرمایید.
 • هر SMS اطلاع رسانی از وضعیت ارسال و یا دریافت فکس جدید معادل یک صفحه محاسبه می گردد. در صورت عدم تمایل به دریافت SMS امکان غیر فعال سازی آن در صفحه تنظیمات موجود می باشد.

* شماره فکس اختصاصی یک شماره 8 رقمی با پیش‌شماره تهران (021) می‌باشد.
** شماره انتخابی شماره‌ای می‌باشد که مشترک چهار رقم آخر آن را به دلخواه انتخاب می‌نماید.

ثبت‌نام

با انتخاب عضویت در سایت FAX.IR، تمامی اطلاعات خود را وارد نموده و نوع اشتراک (رایگان، ساده یا پیشرفته) و نوع شماره فکس مورد نظر (تصادفی، انتخابی یا طلایی) را انتخاب نمایید. (توجه داشته باشید که در اشتراک رایگان شماره فکسی به شما تعلق نگرفته و شما فقط امکان ارسال فکس را دارید.) سپس توسط یکی از درگاه‌های پرداخت موجود (درگاه پاسارگاد و درگاه به پرداخت ملت – بانک ملت) فرآیند ثبت‌نام خود را تکمیل نمایید.درگاه‌های پرداخت موجود در سایت، کلیه کارت‌های عضو سیستم شتاب (مانند بانک‌های صادرات، تجارت، سپه، ملی و ...) را پشتیبانی می‌کنند.
در صورت تمایل می‌توانید پرداخت خود را بصورت کارت به کارت و يا واریز وجه انجام داده و سپس برای تائید، اطلاعات خود را در سایت در قسمت "پرداخت پیش‌فاکتور" ثبت نمایید.
رسید خرید به ایمیل معرفی شده در سایت ارسال می‌گردد و حساب کاربری شما در پرداخت از طریق درگاه تا کمتر از یک دقیقه راه‌اندازی و فعال می‌گردد.


فکس شما

با انتخاب ورود اعضا، وارد کردن نام کاربری و رمز عبور به امکانات فکس خود دسترسی پیدا می کنید.داشبورد

در قسمت حساب من اطلاعات اشتراک شما شامل تاریخ شروع و پایان اشتراک، نوع اشتراک، تعداد صفحات رایگان باقیمانده و شارژ اضافی شما موجود می باشد.

امکان تمدید اشتراک، تغییر نوع اشتراک و خرید شارژ اضافی نیز از همین مکان مقدور می باشد.ارسال فکس

جهت ارسال فکس، شما می توانید با ورود به حساب کاربریتان در سایت FAX.IR و انتخاب گزینه ارسال فکس، متن دلخواه خود را نوشته و یا فایل PDF، WORD، EXCEL و ... را بارگذاری کرده و به شماره فکس(های) مورد نظر ارسال نمایید. جهت اطلاع رسانی از وضعیت ارسال فکس، SMS و ایمیلی از سایت برای شما ارسال و وضعیت را اعلام می نماید. وضعیت ممکن است ارسال موفق، ارسال ناموفق به علت اشغالی خط و یا ارسال ناموفق به علت عدم وجود دستکاه فکس در مقصد باشد.
امکان reply و یا forward کردن فکس‌های بایگانی شده به هر شماره فکس دیگری نیز موجود می‌باشد.

درصورت فعال بودن بایگانی در FAX.IR یک نسخه از فکس ارسالی در بایگانی شما نیز ذخیره می شود.
در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر برای نحوه ارسال فکس می‌توانید به قسمت "راهنمای ارسال فکس" مراجعه نمایید.


بایگانی

تمامی فکس های ارسالی به شماره فکس اختصاصی FAX.IR شما به صورت فایل PDF در ایمیل شخصی (سازمانی) شما و در صورت تمایل یک نسخه از آن در قسمت بایگانی حساب کاربریتان در سایت FAX.IR ذخیره می شود. امکان reply و یا forward کردن فکس‌های بایگانی شده به هر شماره فکس دیگری نیز موجود می‌باشد. ایمیلی که فکس ها را در آن دریافت می کنید در قسمت تنظیمات قابل تغییر می باشد.

جهت اطلاع رسانی بابت دریافت فکس نیز یک SMS به شماره موبایل شما با متن "دریافت فکس جدید از شماره ..." از سایت FAX.IR ارسال می گردد.


ابزار کار

دفترچه تلفن

برای افزایش سهولت در کاربری سیستم و صرفه‌جویی در زمان، پس از چندین ماه آزمایش و برنامه‌نویسی سرویس دفترچه تلفن را به FAX.IR اضافه کردیم.
با استفاده از این سرویس امکان ذخیره‌سازی مخاطبین و گروه‌بندی آنها به شکل دلخواه وجود دارد. برای بازیابی این اسامی و گروه‌ها نیز کافیست به بخش ارسال مراجعه کرده و تنها با نوشتن نام مربوطه و یا افزودن شماره فکس از دفترچه تلفن به ارسال فکس بپردازید.


امضا بر فراز ابرها

سرویس امضا بر فراز ابرها امکان تائید و امضای اسناد و یا پر کردن فرم‌های اداری (در هر قالبی از جمله JPG, TIF, PDF, WORD و غیره) را تماما بر روی بستر کلود (cloud) مقدور می‌سازد.
شما می توانید فرم‌های فکس شده به شماره فکس اختصاصی FAX.IR خود و یا هر فرم دیگری را بارگذاری (upload) کرده، فرم را تکمیل نموده و در صورت تمایل امضا و تائید نمایید.
فرم تکمیل شده امکان دانلود و یا ارسال به هر شماره فکس را دارا می‌باشد.
این سرویس به نحوی برنامه‌نویسی شده است که کاملا با platformهای موبایل (iOS – Android) سازگاری داشته باشد، و این امکان را به کاربر می‌دهد که با موبایل و یا تبلت خود عکس گرفته، عکس مربوطه را تائید و امضا کرده و سپس فکس نماید.


تنظیمات

در این قسمت امکان ویرایش موارد زیر وجود دارد:

• اطلاعات عمومی شما مانند عنوان، نام و نام خانوادگی

• شماره تلفن همراه شما: جهت دریافت SMS وضعیت ارسال و دریافت فکس

• ایمیل شما: جهت بایگانی فکس های ارسالی و دریافتی

• Caller ID: نام ارسال کننده (Caller ID) چاپ شده در بالای هر صفحه فکس ارسالی

• فرمت فایل خروجی: تغییر فرمت فکس های بایگانی و ایمیل شده

• فعال و غیرفعال سازی:

o بایگانی فکس ها در FAX.IR

o بایگانی فکس ها در ایمیل

o بایگانی فکس ها در چند ایمیل

o وضعیت ارسال و دریافت SMS

• تغییر رمز عبور حساب کاربری شمااطلاعات بیشتر

جهت کسب اطلاعات بیشتر به قسمت "سوالات متداول" مراجعه و یا با پرکردن فرم "تماس با ما" در سایت FAX.IR منتظر تماس از سمت تیم ما باشید.


English Powered by AFR@NET
Copyright © 2017 Atrisa Co. All rights reserved
فکس
خانه
ورود اعضا
قابلیت‌ها
امنیت سرویس
موبایل
عضویت
تعرفه‌ها
عضویت
پرداخت پیش‌فاکتور
سازمان‌ها
ارسال هدیه
پشتیبانی
راهنما
وب سرویس
سوالات متداول
درخواست افزودن قابلیت
تماس با ما
درباره ما
در رسانه ها
گواهینامه‌های دریافتی
قوانین و مقررات
فرصت‌های شغلی