1. راهنما
  2. عمومی
  3. سامانه فکس اینترنتی FAX.IR چیست؟

سامانه فکس اینترنتی FAX.IR چیست؟

سامانه اینترنتی FAX.IR این امکان را به کاربران خود می دهد تا بدون نیاز به خط تلفن، دستگاه فکس و یا نصب نرم افزار، به راحتی و از طریق کامپیوتر، تلفن همراه و یا تبلت خود، اقدام به ارسال و دریافت فکس نمایند.

FAX.IR-Sign-Up-Free

جهت ارسال فکس، کاربران می ­توانند با ورود به حساب کاربری در سایت FAX.IR و انتخاب گزینه ارسال فکس، متن دلخواه خود را نوشته و یا فایل PDF، WORD، EXCEL و غیره را بارگذاری کرده و به شماره فکس­(های) مورد نظر ارسال نمایند. جهت اطلاع رسانی از وضعیت ارسال فکس، SMS و ایمیلی از سایت برای وی ارسال و وضعیت ارسال فکس را که شامل “ارسال موفق”، “ارسال ناموفق به علت اشغالی خط” و یا “ارسال ناموفق به علت عدم وجود دستگاه فکس در مقصد” می ­باشد را اعلام می ­نماید.

جهت دریافت فکس، به کاربران شماره فکسی اختصاص داده می ­شود و تمامی فکس های دریافتی به این شماره بصورت فایل PDF به ایمیل شخصی ایشان ارسال و در صورت تمایل یک نسخه از آن در قسمت بایگانی حساب کاربری در سایت FAX.IR ذخیره می ­شود. جهت اطلاع رسانی در مورد دریافت فکس نیز یک SMS به شماره موبایل کاربر با متن “دریافت فکس جدید از شماره …” از سایت FAX.IR ارسال می ­گردد. کاربران می توانند شماره فکس فعلی خود را نیز به این شماره اختصاصی دایورت کرده و نیازی به اعلام مجدد شماره جدید خود نداشته باشند.

بطور خلاصه می ­توان فرض کرد که این سرویس مانند ایمیل Gmail و یا Yahoo کاربر می باشد که ورودی از دستگاه فکس و خروجی به دستگاه فکس را دارا می ­باشد و به این ترتیب امکان ارسال و یا دریافت فکس را در هر مکان، در هر زمان و با هر دستگاه متصل به اینترنت (مانند کامپیوتر، موبایل ­های هوشمند و …) بدون نیاز به نصب نرم­ افزار و سرور، مقدور می ­سازد. کاربر هیچگونه هزینه­ ای بابت مخابرات، شماره فکس، دستگاه فکس و غیره نداشته و تنها اشتراک ماهیانه پرداخت می ­نماید. ثبت ­نام در این سرویس چند دقیقه طول می کشد و فعالسازی شماره فکس بلافاصله انجام می ­شود.

چه اشتراکی مناسب من است؟

به روز شده در اردیبهشت ۱۱, ۱۳۹۸

آیا این مطلب مفید بود؟

مطالب مرتبط